Diety Online

Dla dzisiejszych nastolatków korzystanie z telefonów komórkowych jest tak samo naturalne, jak podróżowanie dorożką dla naszych pradziadków. Z kolei pradziadkowie naszych rodziców nie wyobrażali sobie jeszcze cywilizacji dysponującej wynalazkami poruszanymi energią elektryczną.

Prali ręcznie, czytali papierowe książki przy lampach naftowych i nie znali potęgi antybiotyków. Można by tak jeszcze długo wymieniać, ale wystarczy uzmysłowić sobie prosty przykład. Nasz wielki rodak Adam Mickiewicz, którego dzieła z zapałem poznajemy w szkole, zmarł zaledwie 163 lata temu. Można przypuszczać, że wieszcz łatwiej by się odnalazł w starożytnych Atenach niż we współczesnej Warszawie. Nasza techniczna cywilizacja pędzi i nie ogląda się na maruderów, a my Homo Sapiens, nie nadążamy biologicznie i psychicznie za nowymi warunkami życia. Nasze dzieci, Adam Mickiewicz, Arystoteles, a nawet niedawno odnaleziony w szczelinie lodowca prehistoryczny łowca, jesteśmy identycznie przystosowani do istnienia na planecie Ziemia.

Dlaczego dieta jest ważna?

Jako gatunek powstaliśmy prawdopodobnie w Afryce Subsaharyjskiej około 200 000 lat temu. Nasze ciała i mózgi w dalszym ciągu są stworzone do radzenia sobie z dziką przyrodą, polowania i zbierania żywności. Tymczasem tryb życia w erze komputerowej sprawia, że jeśli się o to nie postaramy, to zazwyczaj nie musimy dziennie przejść nawet 1 kilometra. Dlatego dziś musimy walczyć z chorobami cywilizacyjnymi, które w dawnych wiekach dotykały co najwyżej książąt, królów i cesarzy.

Brak ruchu i niezdrowa dieta prowadzą do otyłości i wielu poważniejszych schorzeń. Jak na złość, nasze mózgi zaprogramowane na przetrwanie w trudnych warunkach nagradzają nas dobrym samopoczuciem za spożywanie tłustego i słodkiego pokarmu. Opieranie się naturalnym skłonnościom organizmu wymaga żelaznej woli, konsekwencji i poświęcenia. Im bardziej walczymy ze sobą, tym bywa ciężej. Dlatego gdy zaczynamy przegrywać w nierównej bitwie trzeba sięgnąć po pomoc specjalisty. Dietetyk to nasz doradca na drodze do osiągnięcia upragnionej wagi. Ale co jeszcze ważniejsze, dietetyk to ktoś kto powinien pomóc nam trwale zmienić nawyki żywieniowe pomagając dobrać prawidłową dietę.

Dieta – jak zacząć?

Jeśli tylko jesteśmy w miarę zdrowi, nie cierpimy na przewlekłe choroby, a nadmierna waga jest efektem wieloletnich zaniedbań, jesteśmy w stanie doprowadzić się do porządku we w miarę krótkim czasie. Jak mówi znane chińskie porzekadło, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Gdy chcemy stracić zbędne kilogramy pierwszym krokiem powinno być udanie się do poradni dietetycznej. Bywa, że z takim zamiarem nosimy się już od paru lat. Jeśli wciąż jeszcze nie udało się postawić stopy na zdrowej drodze życia, z pomocą przychodzi technologia.

Wygodna dieta

Dziś nie trzeba już wychodzić z domu, ponieważ ze specjalistą możemy skomunikować się przez internet. Prawie każdy z nas ma już smartfona. Wystarczy zatem ściągnąć przyjazną aplikację dietetyczną, zainstalować ją i wypełnić formularz, który normalnie wypełniałby za nas dietetyk w gabinecie. Na podstawie zebranych danych, po sformułowaniu celu jaki chcemy osiągnąć, profesjonalny dietetyk przeanalizuje informacje i stworzy dla nas dietę dopasowaną do trybu życia i preferencji smakowych. W aplikacji będziemy mogli na bieżąco śledzić proponowane menu, a nawet żonglować składnikami. Program przypilnuje, żeby podmiana mieściła się w kalorycznym limicie.

Dieta online to skuteczna, tańsza i wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnych wizyt w poradniach. Jednak zanim wybierzemy konkretnego dietetyka w internecie, należy przeprowadzić małe rozeznanie rynku. Powinniśmy sprawdzić, czy na stronie są informacje o tym, że dieta jest dobierana indywidualnie do potrzeb klienta, przez faktycznych specjalistów. Najtańsze oferty to po prostu gotowe szablony z posiłkami, które wysyłane są do wszystkich chętnych. Takie podejście może być nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne dla zdrowia, dlatego warto sprawdzać czy powierzamy się profesjonalistom.

Wizyta u dietetyka

Nie wszyscy najbardziej na świecie cenią sobie wygodę. Są ludzie, którzy mają potrzebę bezpośredniej rozmowy i kontaktu z doradcą. Dla nich wizyta w gabinecie dietetycznym to konieczność, ponieważ warunkiem rozpoczęcia kuracji jest ustanowienie osobistej relacji z prowadzącym. Także ci wszyscy, którzy cierpią na przewlekłe choroby, powinni udać się do gabinetu, aby można było przeprowadzić jak najszersze konsultacje przed przepisaniem diety. Zazwyczaj będzie się to sprowadzało do skierowania na dodatkowe badania krwi i innych płynów ustrojowych, tak aby dietetyk miał szeroki ogląd sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Różne „technologie” prowadzenia diety mają swoje plusy i minusy, ale najważniejsze jest, aby w ogóle ową dietę rozpocząć i w niej wytrwać. Jak już wspominaliśmy, samo zbicie wagi to dopiero połowa sukcesu, kluczowe jest aby utrzymać „nowe ja” w przyszłości. Nie można z dnia na dzień porzucić warzyw i wrócić do fast food`ów ponieważ wywołamy efekt jojo. Dlatego należy wykształcić nowe nawyki żywieniowe. Porządna dieta online dzięki możliwości konfigurowania menu śniadaniowego i obiadowego, pozwoli nam nauczyć się zdrowo gotować i komponować własne posiłki w przyszłości.

Zmień swoje odżywianie już dziś

Nasi Sponsorzy/Nasz Patronat

Dieta online

Dieta online

Dietetyk Online

Dietetyk Online

Sklep Przyjazny Dietetyk

Sklep Przyjazny Dietetyk

Wszystkie datki przekazane od naszych sponsorów i darczyńców wykorzystywane są wyłącznie na cele statutowe Fundacji.